Eylem

2007, İstanbul

Amargi Kitabevi

Kütüphane

05 December 2007

İstanbul

Kütüphane

Feminist Kadınlar

Feminist yayıncılığı, kadın yazarları desteklemeyi hedefleyen Amargi Kitabevi açıldı.

Kitabevi, feminist politika araştırmaları, kadın edebiyatçıların kitapları, cinsiyetçilik, şiddet, militarizm, milliyetçilik konularında yazılan eserlere yer veriyor.

http://catlakzemin.com/15-aralik-2007/...

17 March 2007

Ankara

Panel

TÜMBEL-SEN

Yerel yönetimde çalışan kadınların sorunların tartışma amacıyla yapıldı.

Sendikamız, yerel yönetimlerde çalışan kadınların sorunlarını tartışmak ve çözümler üretmek amacıyla 17-18 Mart 2007 tarihlerinde Ankara'da bir kurultay düzenliyor. Kurultay, “Yerel Yönetim Çalışanı Kadınlar Sorunlarını Tartışıyor" başlığı ile yapılacak. 2 Gün sürecek Kurultay'ın 1. günü akademisyenler sunuş yapacak, 2. gün ise tüm Bel-Sen'li kadınlar aşağıdaki ana başlıkları tartışacak. Kurultaya 42 bölgeden kadınların temsilcileri katılacak.

http://tumbelsen.net/wp-content/uploads/...

2007, Diyarbakır

Belediyeden Kadın Konferansı

Panel

14 March 2007

Diyarbakır, Bağlar

Panel

Bağlar Belediyesi

"Kadınlar savaşı, işsizliği, yoksulluğu yaşıyor. Çatışmalarla kadınlar zorla köylerinden göç ettirildi. Kadınlar, kentte dört duvar arasına sıkıştırıldı. Köylerinde varsıldılar, kentte işsiz konumuna düştüler. Kadınlar bugün silah sesleriyle uyanıyor. Ve yaşadıkları travmayı atlatmış değiller. Aynı zamanda kadınlar, aile baskısı ve şiddete karşı inanılmaz mücadele veriyorlar." Tüm bunlara dikkat çekmek için.

Bağlar Belediyesi’nin “Söyleyecek Sözümüz, Değiştirecek Gücümüz Var” sloganıyla düzenlediği Diyarbakır Kadın Konferansı, 13-14 Mart günlerinde yapıldı. Konferansa Türkiye’nin pek çok yerinden ve Irak Kürdistanı’ndan kadın örgütü temsilcileri, akademisyen, sanatçı, siyasetçi, barış aktivisti ve feminist kadınlar katıldı.

http://bianet.org/bianet/kadin/93443-kad...