2017, Diyarbakır

"Kadın ve Kayyumlar" Çalıştayı

Panel

28 Ekim 2017

Diyarbakır

Panel

HDP ve BDP'li Kadınlar

Kadın eksenli belediyecilik anlayışını başarıya ulaştırdıkları için rehin alındıklarına vurgu yapmak amacıyla.

DBP ve HDP'li kadınlar Eğitim-Sen Diyarbakır 1 Nolu Şubesi’nde “Yerel yönetimler, kadın ve kayyumlar” başlığıyla bir çalıştay düzenledi. Çalıştayın yapıldığı salona “Bu böyle gitmez kadınlar izin vermez”, “Kadın iradesi yargılanamaz”, “Kayyum gasptır, kabul edilemez” pankartları asıldı. DTK Eşbaşkanı Leyla Güven, HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, HDP Kadın Meclisi Sözcüsü Besime Konca, DBP Eş Genel Başkan Yardımcısı Hacer Özdemir, TJA aktivisti Gülcihan Şimşek, belediye eşbaşkanları ve çok sayıda kadın çalıştaya katıldı.

http://1habervar.com/diyarbakirda-kadin-...

2007, Diyarbakır

Belediyeden Kadın Konferansı

Panel

14 Mart 2007

Diyarbakır, Bağlar

Panel

Bağlar Belediyesi

"Kadınlar savaşı, işsizliği, yoksulluğu yaşıyor. Çatışmalarla kadınlar zorla köylerinden göç ettirildi. Kadınlar, kentte dört duvar arasına sıkıştırıldı. Köylerinde varsıldılar, kentte işsiz konumuna düştüler. Kadınlar bugün silah sesleriyle uyanıyor. Ve yaşadıkları travmayı atlatmış değiller. Aynı zamanda kadınlar, aile baskısı ve şiddete karşı inanılmaz mücadele veriyorlar." Tüm bunlara dikkat çekmek için.

Bağlar Belediyesi’nin “Söyleyecek Sözümüz, Değiştirecek Gücümüz Var” sloganıyla düzenlediği Diyarbakır Kadın Konferansı, 13-14 Mart günlerinde yapıldı. Konferansa Türkiye’nin pek çok yerinden ve Irak Kürdistanı’ndan kadın örgütü temsilcileri, akademisyen, sanatçı, siyasetçi, barış aktivisti ve feminist kadınlar katıldı.

http://bianet.org/bianet/kadin/93443-kad...